Air Bucks

Air Bucks to symulator prowadzenia własnej linii lotniczej przygotowany przez firmę Impressions i wydany w 1992 roku przez firmę Sierra. Jak już wcześniej wspomniałem jest to gra z gatunku symulatorów przeznaczona na takie platformy jak: Amiga, Atari St oraz MS-DOS.

Gracz wciela się w postać prezesa jednej z czterech linii lotniczych, które umiejscowione są w Stanach Zjednoczonych a dokładnie w Miami. Do dyspozycji mamy zaledwie 100 tys. dolarów, jeden samolot i misje stania się największą firma transportową na świecie. Aby się rozwijać będziemy musieli pozyskiwać zgody na lądowanie w innych lokalizacjach, które do tanich nie należą i trzeba stosunkowo długo na nie czekać.

W między czasie będziemy mogli modyfikować nasz samolot i przystosować go dokładnie do naszych potrzeb. Możemy zmienić ilość miejsc w pierwsze oraz drugiej klasie, a także ilość miejsca na bagaże. Dzięki szerokiej gamie możliwości, jakie oferuje nam gra możemy również wpływać na komfort podróżujących naszymi liniami, między innymi możemy ustalić, jakość podawanych posiłków, projekcję filmów, miejsce na podręczny bagaż oraz wiele wiele innych opcji. Dodatkowo mamy wpływ również na ceny biletów w konkretne lokalizacje. Nasza firma żeby zaistnieć na rynku musi postawić na reklamę jest to bardzo istotne żeby przyszli pasażerowie o nas usłyszeli. Gra pozwala nam na tworzenie kampanii reklamowych, które przyciągają nowych klientów. Air Bucks posiada bardzo rozbudowane opcje statystyczne, które pozwalają nam analizować jak firma się rozwija, jakie są koszty i zyski.

To tylko bardzo krótki wycinek z tego, co oferuje nam gra. Ponieważ nigdy nie grałem w ta grę, ale czytając o niej postanowiłem, że muszę ją sprawdzić. Osobiście grałem w coś podobne, może nie był tak rozbudowany jak opisywany przeze mnie Air Bucks, ale bardziej zrobiony humorystycznie, a dokładnie chodzi mi o Airline Tycoon. Gra może nie identyczna, ale bawiłem się przy niej wyśmienicie i mam nadzieje, że udami się znaleźć gdzieś Air Bucks. Dajcie znać czy wy graliście kiedykolwiek w tą grę, jestem bardzo ciekawy Waszych opinii.

OldSchoolGames

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Post comment