Airport Tycoon – zostań właścicielem lotniska

Airport Tycoon to biznesowa gra symulacyjna wydana dla systemu Windows 95/98 w 2000 roku. Została stworzona w Wielkiej Brytanii przez firmę Krisalis Software. Gracz musi odnieść sukces podczas budowania lotniska oraz w jego zarządzaniu bez ogłoszenia bankructwa. Miała również ukazać się wersja na Nintendo 64, jednak została anulowana z nieznanych powodów.

Airport Tycoon
Airport Tycoon

Airport Tycoon pierwotnie nosił nazwę Airport Inc. i Air Mogul. Na tydzień przed premierą gry firma Krisalis Software zmieniła nazwę na Airport Tycoon na niektórych rynkach, co jest bardziej chwytliwym tytułem. Firma Krisalis przestała istnieć wkrótce po opublikowaniu gry Airport Tycoon.

Podobnie jak w innych grach tego typu , gracz wciela się w zarządcę lotniska. Gracz na początku wybiera lokalizacje swego lotniska w kilku miastach rozrzuconych po całym świecie. Następnie gracz musi wybudować terminal pasażerski, pasy startowe, wieże kontrolne oraz usługi wsparcia. Gdy posiadamy wszystkie niezbędne budynki by móc funkcjonować, musimy podpisać umowy z firmami aby stworzyć kierunki, w które będziemy latać. Jako zarządca i właściciel musimy dobrze dysponować budżetem lotniska , który nie może działać poniżej dopuszczalnego poziomu.

Wymagania sprzętowe

  • System: Windows 95, 98
  • Procesor klasy Intel 200 MHz (zalecane 300 MHz)
  • Pamięć: 16 MB RAM (zalecane 64 MB RAM)
  • CD-ROM4x
  • Karta graficzna 4 MB RAM zgodna z DirectX (zalecane 16 MB RAM)
  • Karta dźwiękowa: zgodna z DirectX
  • Ilość wolnego miejsca na dysku: 200 MB

Zapraszam do mojego poprzedniego artykułu: Quake III Arena legenda, która wciąż żyje

OldSchoolGames

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Post comment