Ancestors Legacy

Ostatnimi czasy dzięki portalowi GOG.com, miałem okazję pograć, może w nie tak starą grę ale z zeszłego roku, o nazwie Ancestors Legacy. Jest to gra strategiczna czasu rzeczywistego oparta na wątkach historycznych ze średniowiecznej Europy. Do dyspozycji mamy cztery kampanie dla jednego gracza gdzie wcielamy się w jedną z czterech frakcji: Wikingów, Anglosasów, German oraz Słowian (w tej ostatniej możemy wybrać dowódcę, którym może być Mieszko I lub Bolesław Chrobry).

Ancestors Legacy
Ancestors Legacy

Jeśli chodzi o rozgrywkę, to w ręce gracza oddana jest możliwość zarządzania zasobami, budowa bazy, toczenie bitew. Jednak nie to jest kwintesencją całej gry, ale to że dodatkowo musimy mieć smykałkę taktyka. Podczas rozgrywki musimy wykorzystać ukształtowanie terenu pod swoje jednostki. Możemy na przykład ukryć swój oddział w zaroślach lub w wysokiej trawie, aby móc ominąć straż przeciwnika i ukraść pożywienie lub odbić własne jednostki z obozu wroga.

Ancestors Legacy - Rozgrywka
Ancestors Legacy

Oprócz rozgrywki dla jednego gracza mamy również dostępny tryb dla wielu graczy gdzie możemy zagrać ze swoimi znajomymi lub losowym graczem z sieci. W trybie multiplayer mam możliwość rozegrania szybkiej potyczki lub przygotowanie spersonalizowanej rozgrywki. Dostępny jest również ranking graczy w zależności o tego jaką frakcją gramy lub po prostu ranking globalny.

Smaku rozgrywce dodaje fakt, iż cała gra została stworzona na silniku Unreal Engine 4. Gra działa fenomenalnie, grafika oraz detale są świetnie dopracowane w każdym szczególe. Poniżej przedstawiam Wam minimalne oraz zalecane wymagania sprzętowe:

Minimalne wymagania:
Procesor: Intel Core i5-750 2.6 GHz lub AMD Phenom II X4 955 3.2 GHz lub lepszy.
Karta graficzna: 1 GB GeForce GTX 460 lub Radeon HD 5850 lub lepsza.
Pamięć RAM: 4 GB.
Wolne miejsce na dysku: 8 GB HDD.
System operacyjny: Windows 7, 8 lub 10 (64-bitowe).

Zalecane wymagania:
Procesor: Intel Core i5-3570 3.4 GHz lub AMD FX-8350 3.4 GHz lub lepszy.
Karta graficzna: 2 GB GeForce GTX 670 lub Radeon R9 285 lub lepsza.
Pamięć RAM: 8 GB.
Wolne miejsce na dysku: 8 GB HDD.
System operacyjny: Windows 7, 8 lub 10 (64-bitowe).

Ancestors Legacy - Rozgrywka
Ancestors Legacy

W mojej opinii gra jest bardzo dobra i godna polecenia każdemu fanowi strategii. Jeśli chcielibyście pograć w Ancestors Legacy to na portalu GOG.com znajdziecie tą właśnie grę w bardzo przystępnej cenie, link daje Wam poniżej. Miłej zabawy !

Zapraszam do zakupu: Ancestors Legacy