Banshee

Banshee to gra typu shoot’em up wyprodukowana i wydana w 1994 roku przez firmę Core Design. Gra w pierwszej odsłonie powstała na platformę Amiga 1200 oraz Amiga 4000, w późniejszym czasie przeniesioną ją również na CD32. 

Jeśli chodzi o fabułę, to gracz zostaje przeniesiony w do równoległego świata w okolice roku 1999. Świat zostaje zniszczony przez wojnę, ludzkość nigdy nie doleciała na księżych natomiast ziemia ma dodatkowy problem w postaci najeźdźców z kosmosu. Wrogiem równoległych ziemian jest Blardax Maldrear, który jest władcą Styx. Jeden człowiek postanawia przeciwstawić się wrogowi a jest nim Sven Svardensvart, który konstruuje maszynę podobna do samolotu i wyrusza w bój.  

Jako gracz będziemy musieli przejść cztery bardzo obszerne poziomy, gdzie będziemy walczyć z hordami przeciwników. Jako Sven Svardensvart będziemy poruszać nasz pojazd w górę ekranu, gdzie z górnej części będą nadlatywali przeciwnicy. W międzyczasie, gdy będziemy niszczyć wrogów dodatkowo będziemy musieli stawić czoła tzw. sub-boss’om, natomiast na końcu każdego z poziomów czeka na nas pełnoprawny boss. Żeby mieć większe szanse na przetrwanie i przejście wszystkich poziomów czasami z przeciwników będą wypadały tzw. żetony, które pozwolą nam rozwinąć uzbrojenie naszego aeroplanu lub zwiększyć poziom naszego życia.  

Gier typu shoot’em up powstało bardzo wiele, nie tylko na komputery, automaty, ale również na nasze małe smartphony. Cieszą się bardzo dużą popularnością, ponieważ są proste, sprawdzają zręczność oraz refleks gracza podczas rozgrywki. Sam osobiście jestem fanem takich gier, a jak Wy to widzicie? Dajcie znać w komentarzach.  

Zródła: 12

OldSchoolGames

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Post comment