Batman: The Movie

Batman to gra platformowa z elementami rozgrywki zręcznościowej wyprodukowana i wydana w 1989 roku przez firmę Ocean Software. Gra została wydana na takie platformy jak Amiga , Amstrad CPC , Atari ST , Commodore 64 , MS-DOS , MSX oraz ZX Spectrum.

Fabuła gry została oparta na podstawie filmu o tym samym tytule i opowiada historie Mrocznego Rycerza, który walczy z przestępczością w mieście Gotham. Po krótce może opowiem o co chodzi w samym filmie, chodź zakładam że każdy z Was już oglądał film i zna całą historię, ale jeśli ktoś się nie interesuje Batmanem to postaram się to szybko przytoczyć. Bruce Wayne jako dziecko jest świadkiem morderstwa swoich rodziców, jak się później okaże, przez Jack’a Napier’a później nazywanego Jokerem. Po kilku latach ich losy znów się splatają, podczas jednej z akcji w fabryce Axis Chemical Plant, Jack Napier po walce z Batmanem wpada do kadzi z chemikaliami, które zmieniają go w Jokera. Chcąc zemścić się, postanawia zabić wszystkich mieszkańców miasta oraz samego Batmana.

Batman: The Movie - poziom nr. 1
Batman: The Movie – poziom nr. 1

Wracając do samej gry, cała rozgrywka składa się z pięciu poziomów. Gracz oczywiście wciela się w  postać tytułowego bohatera i musi przeszkodzić Jokerowi w jego niecnym planie. Jak już wcześniej wspomniałem jest to gra po części platformowa gdzie Batman może używać liny do przemieszczania się na większe odległości, a do walki z przeciwnikami posługuje się pociskami. Jeśli chodzi o elementy zręcznościowe to są poziomy gdzie będziemy prowadzili np. Batmobil i omijali przeszkody na naszej drodze. W grze nie zabrakło również elementów logicznych, w trzecim poziomie musimy zidentyfikować składniki śmiercionośnego gazu, który Joker chce rozpylić podczas parady. Graficznie gra wygląda całkiem przyzwoicie.  

Batman: The Movie – poziom nr. 2

W roku 1990 gra była numerem 1 na listach przebojów oraz otrzymała tytuł Gry Roku w magazynie Crash. W mojej opinii gra ciekawa i godna polecenia chodź nie powiem trochę krótka. Jeśli, ktoś jest fanem Mrocznego Rycerza to może zagrać nawet z ciekawości. Dajcie znać czy jesteście fanami Batmana, i który film Według Was był najlepszy.

OldSchoolGames

Share

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Post comment