Biomutant

Biomutant to gra akcji z elementami RPG wyprodukowana przez firmę Experiment 101 oraz wydana 25 maja 2021 roku przez firmę THQ Nordic. Gra została stworzona na silniku Unreal Engine 4 i wydana na platformy takie jak: PlayStation 4, Xbox One, PlayStation 5, Xbox Series X/S Microsoft Windows.  

Fabuła 

Fabuła osadzona jest w postapokaliptycznym otwartym świecie, gdzie dominacje nad światem przejęły zmutowane zwierzęta. Cały świat utrzymuje przy życiu tzw. “Drzewo życia”, które zaczyna umierać. Spowodowane jest to dziwną i niewyjaśnioną zarazą, która zaczyna w coraz większym stopniu zniewalać tą bajecznie kolorową krainę oraz atakami potworów zwanych “Pożeraczami światów”. Wcielamy się w postać, którą sami na początku gry tworzymy, aby uratować i przywrócić równowagę w świecie, w którym żyjemy.  

Biomutant

Co oferuje nam gra?  

Jak już wcześniej wspomniałem, na samym początku musimy stworzyć naszą postać. Jest to bardzo rozbudowana mechanika, ponieważ każdy nasz wybór będzie miał wpływ np.: na szybkość poruszania się lub zadawane obrażenia. Gdy nasza postać będzie zbyt gruba to wolniej będzie się poruszać, natomiast będzie zadawać dotkliwsze urazy i w drugą stronę jest podobnie. Dodatkowo możemy wybrać klasę jaką będziemy grać. Tak więc jeśli będziecie tworzyć własną indywidualną postać, to poważnie się zastanówcie nad wyborem poszczególnych opcji.  

Może teraz trochę o tym, co w grze będziemy robić, czyli walczyć. Widok postaci przedstawiony jest w trzeciej osobie (TPP) i podczas walki musimy połączyć dwie umiejętności: zręczność i precyzję. Już wyjaśniam, dlaczego. Podczas potyczki będziemy walczyć wręcz oraz wykorzystywać broń, którą aktualnie posiadamy w naszym wyposażeniu. Jeśli chodzi o broń to mamy do wyboru broń białą taką jak: miecze, maczugi oraz broń palną w stylu strzelb, karabinów itd. Dodatkowo w czasie rozgrywki nasza postać będzie się uczyć nowych umiejętności oraz sekwencji ciosów zadawanych wręcz, które są bardzo widowiskowe. Biomutant oferuje nam również możliwość rozwijania się naszej postaci poprzez zmianę wyglądu dzięki mutacjom oraz pozyskiwanie różnego rodzaju mocy. 

Otwarty świat jest bardzo rozległy i bajecznie kolorowy, możemy go zwiedzać na różne sposoby, klasycznie, czyli pieszo lub za pomocą pojazdów takich jak: mech, skuter wodny lub na wyjątkowych wierzchowcach. Świat nie zamyka się tylko na to co jest na powierzchni, lecz możemy zwiedzać podziemne oraz tajemnicze tunele.  

To co mi się podoba w grach fabularnych to to, że mam wpływ na otoczenie poprzez podejmowanie decyzji. Każda nasza decyzja jaką w danym momencie podejmujemy ma wpływ na zakończenie naszej historii. Dlatego nieliniowa rozgrywka jest świetna, ponieważ można ja przechodzić na kilka różnych sposobów.  

Biomutant

Podsumowanie 

Biomutant to naprawdę ciekawa i rozbudowana gra, która na początku nie powali gracza na kolana, lecz w miarę rozwoju rozgrywki może zachwycić. Jednak słabe oceny oraz opinie graczy kładą cień na grę. Sam mam może tylko dwie negatywne uwagi co go samej gry. Pierwsza to bardzo denerwujący narrator, którego na szczęście da się wyciszyć i samemu czytać dialogi. Natomiast druga, to w mojej opinii trochę słaba jakość oprawy graficznej. Myślałem, że to będzie takie wow, ale trochę się rozczarowałem. Jednak mimo tych minusików oraz słabych ocen nie zamierzam przestać grać w tą grę. Gra posiada fajną i wciągającą fabułę, a to moim zdaniem w takich grach jest najważniejsze. Biomutant również zasługuje na uwagę z tego względu, że nad samą grą pracowało zaledwie 20 osobowe studio i odwaliło jednak kawał roboty. Mam nadzieje, że to nie jest ich ostatnia gra i będą się w dalszym ciągu rozwijać.  

 

Dzięki portalowi GOG.com mogłem zagrać w tą ciekawą i fajną grę, a jeśli Wy byście chcieli powiększyć swoją bibliotekę o Biomutanta to serdecznie zapraszam Was do kliknięcia w link poniżej, aby ją zakupić. Dajcie znać w komentarzach co Wy sądzicie o tej grze. Biomutant

OldSchoolGames

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Post comment