Centurion: Defender of Rome

Centurion: Defender of Rome to turowa gra strategiczna z elementami rozgrywki RTS wyprodukowana przez Bits of Magic i wydana w 1990 roku przez znaną wszystkim firmę Electronic Arts. Prekursorem do stworzenia gry Centurion była inna słynna już gra Defender of the Crown.  

Gracz wciela się w postać dowódcy legionów w czasach starożytnego Rzymu (okres około 275 roku p.n.e.). Na początku posiadamy jedną prowincję oraz jedną armie. Naszym zadaniem będzie podbicie praktycznie całej Europy, Azji Mniejszej oraz północnej części Afryki. Aby tego dokonać będziemy musieli zdobywać pieniądze dzięki podatkom, najeżdżać inne prowincje i zdobywać je siłą, chyba że wykażemy się swoim kunsztem dyplomatycznym i nakłonimy inne prowincje do przyłączenia się do nas.  

Centurion: Defender of Rome

Jeśli chodzi o mechaniki w Centurion: Defender of Rome to jedną i chyba najważniejszą są walki odbywające się w czasie rzeczywistym. Jesteśmy w stanie ustawić nasze jednostki przed rozpoczęciem potyczki, ale również podczas walk możemy im wydawać rozkazy. Kolejną ciekawą mechaniką jest organizacja igrzysk, dzięki którym podniesiemy zadowolenie mieszkańców i ich morale. Podczas igrzysk będziemy mogli zobaczyć walki gladiatorów czy wyścigi rydwanów.  

Będę szczery, nigdy nie grałem w Centurion: Defender of Rome, ale będę musiał zasiąść do niej bo uwielbiam takiego rodzaju gry. Dajcie znać w komentarzach czy graliście w nią i jak Wam się podobała, czekam na Wasze wieści.  

OldSchoolGames

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Post comment