Contra

Contra to gra akcji wyprodukowana i wydana przez firmę Konami w roku 1987 na automaty, natomiast w roku 1988 trafiła na NES’a. Jeśli chodzi o fabułę to w każdym regionie była inna, ja skupię się na wersji japońskiej. Rozgrywka dzieje się w roku 2633, na pewną wyspę niedaleko Nowej Zelandii spada meteoryt. Na tym właśnie meteorycie znajdowała się rasa kosmitów, która chciała przejąć kontrolę nad Ziemią, a tajna siatka terrorystyczna o nazwie Red Falcon pragnie ich wspomóc w tym niecnym planie. Do walki zostają wysłani dwaj komandosi: Bill Rizer i Lance Bean. Gracz widział swoją postać od boku i prowadził ją w prawo.

Contra

Dwa poziomy posiadały widok zza pleców głównych bohaterów. W grze występowały tzw. kapsuły dzięki, którym mogliśmy ulepszać swoją broń. Rozgrywka składała się kilku poziomów w zależności od platformy na jakiej graliśmy np. na automatach mieliśmy 5 poziomów, a na NES’em było ich 8. Gracz mógł grać sam lub w dwie osoby i to jednym czasie. Contra stała się fenomenem w świecie gier i nie jako ikonom. 

Contra

Pamiętam że przechodziliśmy ją kilkadziesiąt razy i nigdy nam się nie nudziła. Często było słychać ponaglenia kolegi “No chodz już nie blokuj mapy”, pewnie u Was było podobnie. Dajcie znać w komentarzach.

OldSchoolGames

Share

2 komentarze

  1. Od tego wpisu powinieneś zacząć prowadzić ten blog 😉

    Contrę na NES’a wymasterowałem do tego stopnia, że przejście gry bez straty życia nie było problemem. De facto, pierwszy etap potrafiłem przejść z zawiązanymi oczami (za małolata miałem takie pomysły ;p )

    Warta uwagi jest również Contra Force. Tylko dobrze skonfiguruj emulator, bo ta gra uwielbia gubić FPS’y

    • Teoretycznie masz rację, ale tyle jest retro gier że nie wiadomo na co się zdecydować 😂 ale szacunek za skilla 👍

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Post comment