Contra

Contra to gra akcji wyprodukowana i wydana przez firmę Konami w roku 1987 na automaty, natomiast w roku 1988 trafiła na NES’a. Jeśli chodzi o fabułę to w każdym regionie była inna, ja skupię się na wersji japońskiej. Rozgrywka dzieje się w roku 2633, na pewną wyspę niedaleko Nowej Zelandii spada meteoryt. Na tym właśnie meteorycie znajdowała się rasa kosmitów, która chciała przejąć kontrolę nad Ziemią, a tajna siatka terrorystyczna o nazwie Red Falcon pragnie ich wspomóc w tym niecnym planie. Do walki zostają wysłani dwaj komandosi: Bill Rizer i Lance Bean. Gracz widział swoją postać od boku i prowadził ją w prawo.

Contra

Dwa poziomy posiadały widok zza pleców głównych bohaterów. W grze występowały tzw. kapsuły dzięki, którym mogliśmy ulepszać swoją broń. Rozgrywka składała się kilku poziomów w zależności od platformy na jakiej graliśmy np. na automatach mieliśmy 5 poziomów, a na NES’em było ich 8. Gracz mógł grać sam lub w dwie osoby i to jednym czasie. Contra stała się fenomenem w świecie gier i nie jako ikonom. 

Contra

Pamiętam że przechodziliśmy ją kilkadziesiąt razy i nigdy nam się nie nudziła. Często było słychać ponaglenia kolegi “No chodz już nie blokuj mapy”, pewnie u Was było podobnie. Dajcie znać w komentarzach.

OldSchoolGames

Share

2 komentarze

  1. Od tego wpisu powinieneś zacząć prowadzić ten blog 😉

    Contrę na NES’a wymasterowałem do tego stopnia, że przejście gry bez straty życia nie było problemem. De facto, pierwszy etap potrafiłem przejść z zawiązanymi oczami (za małolata miałem takie pomysły ;p )

    Warta uwagi jest również Contra Force. Tylko dobrze skonfiguruj emulator, bo ta gra uwielbia gubić FPS’y

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Post comment