Croc: Legend of the Gobbos

Croc: Legend of the Gobbos to gra platformowa stworzona przez firmę Argonaut Software i wydana w 1997 roku przez firmę Fox Interactive na platformę PlayStation. W późniejszym okresie gra pojawiła się również na takich platformach jak Game Boy Color, Sega Saturn oraz Microsoft Windows. Gracz wciela się w postać małego krokodyla o nazwie Croc, który jako mały krokodyl został przygarnięty oraz wychowany przez małe istoty nazywane Gobbosy. Gdy Croc dorósł, wioskę Gobbsów odwiedził niegodziwy Baron Dante, który nienawidził ich za szczęśliwe życie. Dante postanawia porwać wszystkich Gobbsów a ich króla więzi w swoim królestwie.

Croc: Legend of the Gobbos

Na szczęście król Gobbsów był wstanie uratować Croc’a, wierząc, że ten ich wyswobodzi z rąk niegodziwego Barona Dante. Gra przedstawiana jest w formie trójwymiarowej platformówki widzianej z trzeciej osoby. Rozgrywka jest liniowa a naszym zadaniem jest pokonywanie kolejnych poziomów, podczas których ratujemy naszych przyjaciół. Mamy do dyspozycji cztery lokacje (cztery różne wyspy) oraz piątą, która jest sekretnym poziomem. Gra bardzo przyjemna w rozgrywce, sterowanie było niezbyt trudne, przynajmniej dla mnie. Grafika również bardzo mi się podobał, chodź czasami zdarzały się i wpadki.

Croc: Legend of the Gobbos

Nie jestem jakby to powiedzieć doświadczonym graczem, ponieważ nigdy nie skończyłem tej gry na 100%, ale myślę, że każdemu mogę ją polecić, nie patrząc na wiek gracza. A jak wy wspominacie tą grę? Komu udało się ją skończyć? Piszcie w komentarzach.

OldSchoolGames

Share

8 komentarzy

  1. Grałem w nią z przyjemnością jako dzieciak około 20 lat temu. Doszedłem do etapu pod wodą. Wtedy to była naprawdę fajna gierka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Post comment