Darksiders Genesis

Dzięki portalowi GOG.com miałem okazję zagrać w nową odsłonę serii Darksiders. Kolejną część serii nazwano Darksiders Genesis. Gra została wyprodukowana przez firmę Airship Syndicate natomiast wydaniem zajęła się znana każdemu, firma THQ Nordic. Premiera nastąpiła 5 grudnia 2019 roku.

Jeśli chodzi o aspekt fabularny to w początkowej części gry dowiadujemy się, że od zarania dziejów tzw. Rada starała się utrzymać równowagę w istnieniu życia. Radzie podlegali jeźdźcy Apokalipsy, którzy wypełniali wszelkie rozkazy jakie zostały im zlecone. Otrzymali oni potężne moce, ale w życiu nie ma nic za darmo a ta cena okazała się być za wysoka. Rada rozkazała im zabić wszystkich swoich braci (Nefilimów – istoty zrodzone z aniołów i demonów) co spowodowało wojnę w Edenie i śmierć Nefilimów. Po tych okropnych wydarzeniach, Wojna i Waśń, bo tak nazywają się jeźdźcy Apokalipsy otrzymują nowe zadanie, mianowicie Rada twierdzi, że władcy demonów otrzymali od Pana Piekła Lucyfera władze oraz moce, które mogą zaburzyć istniejącą równowagę. Wojownicy muszą odnaleźć tych władców i wyciągnąć z nich wszystkie najważniejsze informacje, aby uniemożliwić spisek Władcy Piekła.

Darksiders Genesis

Jak możemy przeczytać na portalu GOG.com gra jest mieszaniną akcji z elementami RPG. W Darksiders Genesis gracz może sterować postacią Wojny lub Waśni z możliwością przełączania się pomiędzy nimi (w trybie dla jednego gracza). Każda z postaci posiada inne moce oraz umiejętności. Waśń posiada w swoim arsenale broń palną (dwa pistolety) dzięki której może atakować swoich przeciwników na dystans. Wojna to drugi bohater dostępny w grze, który dzierży w swoich rękach ogromny miecz i woli walkę w zwarciu.

Waśń - Darksiders Genesis
Waśń – Darksiders Genesis

Jeśli chodzi o mechaniki to gra przedstawiona jest z lotu ptaka i kamera sama dopasowuje się do kierunku, w którym podąża nasza postać. Szczerze czasami jest to irytujące, ponieważ kamera „wchodzi” na pobliskie budowle i zasłania nam widoczność, co podczas walki może powodować brak widoczności przeciwników. Muszę sprawdzić w ustawieniach czy da się to zmienić. Grafika wygląda bardzo ciekawie, może trochę cukierkowa, ale to zależy kto co lubi. W grze zastosowano wiele elementów zręcznościowych jak np. wspinaczka po ścianach skalnych lub „podwójny skok” dzięki któremu możemy przeskakiwać większe wyrwy. Każdą z postaci możemy rozwijać poprzez ulepszanie ekwipunku oraz rozwijanie kolejnych umiejętności. 

Darksiders Genesis posiada tryb dla jednego gracza, ale możemy grać również w dwie osoby. Moim zdaniem jest to dużo lepsze rozwiązanie, ponieważ w niektórych momentach gry ilość przeciwników potrafi być spora i samemu jest trochę ciężko, poza tym dla mnie większy fun.  

Animowane zdjęcie - Darksiders Genesis
Animowane zdjęcie – Darksiders Genesis

Nie przegrałem w tą grę zbyt wielu godzin, ale już teraz mogę powiedzieć, że ten tytuł w mojej opinii przedstawia się bardzo ciekawie. Gra posiada fajną fabułę, która potrafi wciągnąć. Oczywiście nie ma gry idealnej i w każdej można znaleźć błędy np. zamiast ikonki myszki w dialogu, przedstawiony został kod rodem z HTML, ale myślę, że kolejne patche rozwiążą takie minimalne błędy. Jeśli macie około 100 zł na wydanie i lubicie dobre RPGi to Darksiders Genesis jest dla Was. Poniżej daje Wam link do portalu GOG.com gdzie możecie zakupić ten tytuł oraz wymagania gry.  

Darksiders Genesis wymagania  

Minimalne wymagania systemowe:
System: Windows 7, 8, Windows 10 (64 bit)
Procesor: AMD FX-8320 (3.5 GHz) / Intel i5-4690K (3.5 GHz) lub lepszy Pamięć: 4 GB RAM
Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 960
DirectX: Version 11
Dysk twardy: 15 GB wolnej przestrzeni

Wymagania systemowe:
System: Windows 7, 8, Windows 10 (64 bit) Procesor: Intel Core i7-3930K (3.2 GHz) /AMD Ryzen 5 1600 (3.2 GHz) lub lepszy
Pamięć: 8 GB RAM
Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 1060
DirectX: Version 11
Dysk twardy: 15 GB wolnej przestrzeni