Desperados III

Dzięki uprzejmości portalu GOG.com mogłem zagrać w tą niesamowitą grę. Desperados III to gra taktyczna czasu rzeczywistego wyprodukowana przez firmę Mimimi Games i wydana w 2020 roku przez THQ Nordic. Kolejna odsłona kultowej serii jest prequelem uwielbianego przez graczy Desperados: Wanted Dead or Alive i została wydana na takie platformy jak: Windows, PS4, Xbox One, MacOS oraz Linux.

Cała historia rozgrywa się na Dzikim Zachodzie w latach 70 a gracz wciela się w postać głównego bohatera Johna Coopera, który jest łowcą nagród i tropi mordercę swojego ojca. Podczas poszukiwań John spotyka na swojej drodze przyszłych wspólników, którzy będą pomagać mu w osiągnięciu celu, i tak podczas podróży do miasta Flagstone w pociągu spotyka bardzo dziwną postać jaką jest doktor McCoy. Po dotarciu do miasta w poszukiwaniu Franka, bo tam ma na imię morderca, główny bohater dowiaduje się że zbieg przebywa w rezydencji burmistrza, a o całej sytuacji informuje go jego przyjaciel Hektor, który jest kolejną postacią w naszej rozgrywce. Nie mogąc przegapić takiej sytuacji po ciężkich przeprawach w końcu wchodzą do rezydencji gdzie zastają pannę młodą Kate O’Hara, która podczas kłótni zabija burmistrz, przyszłego męża. Historia jednak jeszcze się nie kończy, a co wydarzyło się później musicie sami sprawdzić.

Desperados III

Jak już wcześniej wspomniałem Desperados III to gra taktyczna gdzie gracz ma do dyspozycji pięć postaci, którymi może sterować w zależności od konkretnej misji. Każda postać jest inna i posiada inny zestaw umiejętności. Główny bohater John Cooper potrafi bezszelestnie zabijać nożem i jest świetnym rewolwerowcem. Kate O’Hara potrafi zwieść każdego przeciwnika mając na sobie odpowiednie przebranie oraz może zabijać przeciwników ukrytym pistoletem. Siłacz Hektor wyposażony jest w ogromną pułapkę na niedźwiedzie i dodatkowo posiada dużą siłę co pozwala na wygranie każdej walk z najtwardszymi wrogami. Doktor McCoy to typowy snajper posiada broń dalekiego zasięgu, a jednocześnie wyposażony jest w strzałki z trucizną oraz środki usypiające. Zostaje nam jeszcze tajemnicza Isabelle ale to już sprawdźcie sami jakie ona posiada umiejętności. Każdą misje możemy przejść na kilka sposobów na przykład bez zabijania żadnego wroga, po cichu lub urządzając strzelaninę na miarę prawdziwego Dzikiego Zachodu.

Desperados III

Desperados III to naprawdę ciekawa gra, która znajdzie wielu entuzjastów. Świetna oprawa graficzna, ciekawa historia, poziom trudności to są rzeczy które urzekły mnie w tej grze. Jeśli ktoś nigdy nie grał w tego typu gry a uwielbia strategie to musi spróbować na pewno mu się spodoba, osobiście polecam. Zapraszam na GOG.com gdzie możecie kupić w fajnej cenie Desperados III, link podaje niżej.

https://www.gog.com/game/desperados_iii

OldSchoolGames

Share

2 komentarze

  1. Ostatnio praktycznie czasu na gry nie mam, zaliczenia i te sprawy, ale teraz wolne to może się skuszę, bo mnie zaciekawiła. Lubię taki typ 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Post comment