Earth 2150: Escape from the Blue Planet

Earth 2150: Escape from the Blue Planet to gra strategiczna czasu rzeczywistego (RTS) wyprodukowana przez firmę TopWare Programy i wydana w 2000 roku przez firmę TopWare Interactive. Earth 2150 jest kontynuacją bardzo udanej pierwszej części wydanej pod tytułem Earth 2140.

Już sam tytuł może nam wskazywać czego będzie dotyczyła nasza rozgrywka. W roku 2150 ludzkość zostaje zmuszona do opuszczenia swojej Niebieskiej Planety. Wojna z roku 2140 pomiędzy Eurasian Dynasty a United Civilized States doprowadziła do nieodwracalnych w skutkach zdarzeń, które spowodowały zmianę orbity naszej planety i obecnie Ziemia kieruje się ku Słońcu. W roku 2127 na Ziemi zaczyna brakować surowców i z tego powodu grupka ludzi zostaje wysłana na Marsa. Pozostali, którzy zostali na Ziemi mają nadzieję że szybko powstanie statek transportowy i zabierze ocalałych do „Nowego Świata”. Jedna wybucha wojna i o jej wyniku zadecydujesz właśnie Ty.

Earth 2150

Earth 2150 powstała w technologii trójwymiarowej (3D). To co mi osobiście się podobało to możliwość oglądania rozgrywki z wielu różnych ujęć, kamer. Kolejną ciekawą mechaniką, która zasługiwała na uwagę, była zmiana warunków panujących na Ziemi. W miarę zbliżania się Niebieskiej Planety do Słońca, zmieniała się powierzchnia terenu oraz podnosił się poziom wód w rzekach. Gra posiadała tryb dla jednego gracza oraz tryb multiplayer.

Gra doczekała się dodatków w postaci “The Moon Project” oraz “The Lost Souls” rozszerzających kampanie podstawową, jak również kontynuacji pt.: Earth 2160. Gra jest nadal grywalna i można ją kupić na portalu GOG.com ze wszystkimi dodatkami, podaj Wam link do sklepu. Earth 2150 otrzymała również bardzo dobre recenzje i została ciepło odebrana przez graczy. Dajcie znać w komentarzach jak Wam podobała się Earth 2150, jak ją wspominacie. Zapraszam Was również do zapoznania się moimi innymi artykułami, jeden z nich znajdziecie tutaj.

OldSchoolGames

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Post comment