FIFA International Soccer

FIFA International Soccer jest pierwszą grą z serii FIFA stworzoną przez EA Sport i wydaną 15 grudnia 1993 r. przez firmę Electronic Arts. Gra została pierwotnie wydana na konsole Sega Genesis / Mega Drive, jednak w 1994 roku została również przeniesiona na platformy takie jak DOS, 3DO, Amiga. W pierwszej odsłonie kultowej serii mieliśmy do dyspozycji tylko drużyny narodowe w liczbie 47, plus jedna dodatkowa drużyna EA Sport. W grze wyróżnić możemy cztery tryby gry Exhibition, Tournament, Playoffs oraz League. Gracz widział rozgrywkę nie z lotu ptaka, tak jak np. w grze Kick Off, ale w dwuwymiarowym izometrii. FIFA International Soccer pochłaniała mnie bez końca. Pamiętam z kumplami graliśmy na jednym komputerze, na jednej klawiaturze kilka godzin dziennie zwłaszcza w wakacje. Jak dla mnie naprawdę świetna gra, która rozpoczęła niesamowitą serię, która trwa do dzisiaj. Napiszcie w komentarzach jak Wam się podobała pierwsza FIFA.

FIFA International Soccer
FIFA International Soccer

OldSchoolGames

Share

7 komentarzy

  1. Aż mi się łezka w oku zakręciła. Pamiętam jak grałam w Fifę (wersja DOS) na swoim pierwszym komputerze (Amstrad). To były czasy! Człowiek był zafascynowany grafiką, która jak na tamte czasy powalała. Można było grać bez końca. Dzisiaj gry nie robią już na mnie takiego wrażenia – pewnie dlatego, że wiem czego mogę się spodziewać po silnikach i grafice.

  2. Pierwsza FIFA była chyba w czasach kiedy ja za bardzo nie ogarniałam komputera jeszcze, a na informatyce uczyłam się zakładać pocztę i wysyłać maile 😀 Ech, to były czasy 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Post comment