Grand Theft Auto: Vice City

Grand Theft Auto: Vice City to gra akcji wyprodukowana i wydana w 2002 roku przez firmę Rockstar Games. Gra trafiła na konsole Playstation 2 oraz Xbox a także na komputery PC z systemem Microsoft Windows. Myślę, że nikomu nie trzeba przestawiać serii gier Grand Theft Auto, ale po krótce. Akcja gry rozgrywa się w mieście Vice City, oczywiście jest to fikcyjna metropolia. Można ją porównać do prawdziwego miasta Miami które znajduje się na Florydzie.

Grand Theft Auto: Vice City
Grand Theft Auto: Vice City

Gracz wciela się w postać Thomasa „Tommy’ego” Vercettiego, który wychodzi z więzienia i kontynuuje współpracę ze swoim szefem Sonnym Forreli. Razem starają się stworzyć nowe imperium narkotykowe właśnie w Vice City, ale nie wszystko idzie tak jak by chcieli. O całej sprawie dowiaduje się tamtejsza policja i Tommy traci wszystko. Aby odzyskać cały dorobek, który stracił zaczyna wykonywać zlecania dla różnych nowych pracodawców. Z biegiem czasu stara się stworzyć swoje własne imperium.

To co wyróżniało tą część serii to możliwość kupowania nieruchomości, które przynosiły stałe dochody. Między innymi mogliśmy kupić własny klub nocny lub korporację taksówkową. Gracz, aby przejść całą grę musiał wykonać szereg różnych zadań. Jeden były łatwe a niektóre naprawdę ciężkie. Z biegiem wykonywania zleceń poznawaliśmy fabułę całej gry. To była jedna z niewielu gier z serii GTA która mnie wciągnęła i którą przeszedłem w całości. A jak wy oceniacie GTA Vice City? Dajcie znać w komentarzach.

OldSchoolGames

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Post comment