Grand Theft Auto

Grand Theft Auto jest protoplastą kultowej serii GTA. Gra została stworzona przez firmę DMA Design i wydana 28 listopada 1997 roku przez znana każdemu graczowi firmę Rockstar Games. Na początku GTA zostało wydane na komputery PC jednak później została wydana również na PS oraz Game Boy Color. Zadam gracza jest wykonywanie zadań (misji), które zlecane są przez mafijnych bossów. Akcja gry rozgrywa się w trzech miastach: Liberty City, San Andreas oraz Vice City. Początkowo musimy przejść krótki trening a później przystępujemy do konkretnych zadań. Do naszych zadań będzie na przykład: obrabowanie banku, kradzież samochodu lub morderstwo na zlecenie. W miarę rozwoju rozgrywki poziom trudności zadań będzie wzrastał.

Grand Theft Auto
Grand Theft Auto

Gracz może poruszać się po mapie pieszo, motocyklem lub samochodem, jednak najczęściej będzie to samochód. Gdy osiągniemy odpowiednią ilość pieniędzy w danym mieście zostaniemy przeniesieni do kolejnej metropolii. Wokół gry powstało wiele kontrowersji, ponieważ gracz miał niemal nieograniczone możliwości, mógł zabijać, kraść, mordować przechodniów za pomocą broni lub po prostu potrącić ich samochodem. Dlatego gra była przeznaczona tylko dla dorosłych odbiorców. Sam grałem w nią, gdy oczywiście nie miałem jeszcze 18 lat. Gra sprawiała ogromną frajdę, nawet do tej pory wspominam ją z sentymentem i uważam ją za jedną z najlepszych gier wszechczasów.

Grand Theft Auto
Grand Theft Auto

OldSchoolGames

Share

2 komentarze

  1. Ta gra to absolutny klasyk! Wie ktoś czy można w nią pograć na win 10 w optymalnym tempie? Kiedyś zainstalowałem na xp i śmigała za szybko…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Post comment