Indiana Jones and the Fate of Atlantis

Indiana Jones and the Fate of Atlantis to gra przygodowa typu Point and Click wyprodukowana i wydana w 1992 roku przez LucasArts. Gra została wydana na platformy Amiga, Mac oraz komputery PC. Fabuła gdy przenosi nas do roku 1939 tuż przed rozpoczęciem drugiej wojny światowej. Naziści odnajdują dokumenty, dzięki którym są w stanie odnaleźć niezwykle potężną broń ukrytą w zaginionym mieście, a dokładnie chodzi o Atlantydę. Indiana Jones oraz jego towarzyszka Sophia Hapgood będą chcieli im w tym przeszkodzić, dlatego podążają ich śladem.

Indiana Jones and the Fate of Atlantis

Cała gra posiada swoją własną fabułę nie wzorującą się na żadnym z kinowych hitów Stevena Spielberga. To co czeka na gracza to masa ciekawych zagadek logicznych oraz możliwość wykazania się dużą spostrzegawczością. Jak już wcześniej wspomniałem jest to gra typu Point and Click, czyli głównie będziemy posługiwali się myszką dokładnie tak samo jak w poprzedniej części (Indiana Jones and the Last Crusade: The Graphic Adventure). W porównaniu do poprzedniczką gra otrzymała bardzo poprawiona grafikę co bardzo spodobało się odbiorcą, a także menu oraz ekwipunek. Ciekawe było to że gra posiadała kilka różnych zakończeń, na które składały się na nasze poczynania, wybory lub na przykład czy zdecydowaliśmy się na pomoc naszej towarzyszki.

Indiana Jones and the Fate of Atlantis został bardzo dobrze odebrany na rynku głównie ze względu na swoją grafikę, fabułę oraz długość rozgrywki. Sam osobiście nie grałem w tą grę, ponieważ nie przepadam za tego typu grami, chyba że będzie to Ace Ventura. Ale może Wy wypowiecie się o niej w komentarzach? Jak Wam się podobała ? Czy graliście w poprzednie części ? Czekam na wieści.

OldSchoolGames

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Post comment