...

Kontynuacja historii Alone in the Dark 2

Alone in the Dark 2 to kontynuacja wydanej w 1993 roku gry wideo Alone in the Dark, opracowana i wydana przez Infogrames jako druga część serii. Gra została przeniesiona na PC-98 i FM Towns w 1994, w 1995 do interaktywnych gier wieloosobowych 3DO, a na Sega Saturn i PlayStation w 1996 jako Alone in the Dark: Jack is Back. W Ameryce Północnej była znana pod nazwą Alone in the Dark: One-eyed Jack’s Revenge.

Podczas Bożego Narodzenia w 1924 roku, trzy miesiące po Alone in the Dark, Edward Carnby i jego partner Ted Stryker prowadzą śledztwo w sprawie porwania młodej Grace Sanders.

Alone in the Dark 2
Alone in the Dark 2

Wskazówki prowadzą do starego domu zwanego „Hell’s Kitchen” – domu należącego rzekomo do szefa gangu i jego ekipy. Edward postanawia poszukać wskazówek po tym, jak dowiaduje się, że Ted zaginął w rezydencji. Niestety, Edward wkrótce dowiaduje się, że Ted został zamordowany.

Carnby w końcu dowiaduje się, że gangsterzy to ucieleśniona forma pirackich duchów, które setki lat temu plądrowały morza, sprzedając swoje dusze w zamian za nieśmiertelność, którą otrzymały za pomocą magii voodoo. Edward musi przeżyć, odkryć pozorną nieśmiertelność nieumarłych piratów, uratować małą Grace i dowiedzieć się, dlaczego piraci są nią tak zainteresowani.

Temat horroru w kontynuacji serii został mocną zbagatelizowany. Chociaż nadal występują w nim zjawiska nadprzyrodzone (czarna magia voodoo), głównymi złoczyńcami są gangsterzy i piraci. Choć okazuje się, że wrogowie są opętani przez złe duchy i są zieloni jak zombie, w porównaniu do pierwszej części daleko im do chodzących trupów. Chodzą, rozmawiają i zachowują się jak zwykli ludzie, uzbrajają się w broń i strzelają do gracza.

Gracz podczas rozgrywki może zbierać broń, taką jak: broń do walki wręcz (miecz), rewolwer, w który jesteśmy wyposażeni na samym początku gry, strzelby, pistolety maszynowe. Świat gry jest większy niż w pierwotnej wersji, obejmuje nie tylko posiadłość, ale także otaczające ją ogrody oraz statek piracki, który ukryty jest w jaskini pod domem.

Alone in the Dark 2
Alone in the Dark 2

Istnieją dwie wersje gry na DOS, wersja na dyskietce oraz wersja na CD-ROM. Chociaż wersja na dyskietce jest wersją oryginalną, wydanie CD-ROM zawiera całkowicie zremasterowaną ścieżkę dźwiękową Red Book, głos dialogowy (angielski, francuski, niemiecki, włoski, hiszpański i japoński, w zależności od kraju/regionu, w którym gra została wydana) i nową grywalną sekcję pt. Grace Saunders, której nie było w oryginalnej wersji, natomiast łączyła w sobie rezydencję i obszar statku.

Podobnie jak pierwsza część serii, poza Europą, gra została wydana przez Interplay Entertainment w Ameryce Północnej, a w Japonii przez Arrow Micro-Techs Corp, który na nowo opracował i wydał japońską ekskluzywną wersję na PC-98 i FM Towns. W 1994 roku PC Gamer UK nazwał Alone in the Dark 2 siódmą najlepszą grą komputerową wszechczasów, nazywając ją „niezwykle wciągającym i filmowym doświadczeniem”.

Grę możecie zakupić w trylogii na GOG.com: Alone in the Dark: The Trilogy 1+2+3

Mój poprzedni artykuł znajdziecie tutaj: Zostań najlepszym pilotem w Wings of Fury

OldSchoolGames

Share

4 komentarze

  1. Lubię GOG-a, bo pozwala wrócić do wielu klasyków lat 90-tych. Choć po tę konkretną grę nie sięgałem, to zapewne u wielu osób wzbudzi dużo pozytywnych wspomnień 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Post comment

Optimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.