Mafia

Mafia to gra typu TPP wyprodukowana przez firmę Illusion Softworks i wydana w 2002 roku przez firmę Gathering of Developers. W Polsce zadebiutowała 27 listopada 2002 roku. Historia całej gry jest przedstawiona jako dialog pomiędzy głównym bohaterem i detektywem. Gracz wciela się w postać Thomasa Angelo, który z zawodu jest taksówkarzem.

 Thomas Angelo
Thomas Angelo

Pewnej nocy zostaje uwikłany w porachunki między dwiema rodzinami mafiosów i cała ta sytuacja obraca jego życie o 180 stopni. Thomas dzięki temu zdarzeniu zostaje niejako zaproszony w kręgi przestępczego świata. W grze występuje kilka ciekawych mechanik.  Jedną z nich jest przestrzeganie przepisów drogowych, jeśli nie będziemy tego robić możemy narazić się na spotkanie z policją no i dostaniemy mandat. W grze występowało kilka trybów między innymi:

 – Wprowadzenie

 – Samouczek

 – Gra właściwa

 – Swobodna jazda

 – Jazda ekstremalna

 – Encyklopedia samochodów

Mapa, na której gracz mógł się poruszać była dość duża, ponieważ nie zamykała się tylko na miasto, ale można było wyjechać po za nie np. na lotnisko. Graficznie gra była świetna, bardzo podobało mi się odwzorowane fikcyjne miasto (Lost Heaven) z lat 30 XX wieku. Muzyka była fenomenalna, nadawała grze ten przestępczy klimat. Misje, które musieliśmy wypełnić by dojść do końca rozgrywki nie należały do najprostszych. Pamiętam, że niektóre z nich musiałem przechodzić kilkanaście razy. Moją ulubiona misja jest ta w której musimy ukraść samochód wyścigowy w nocy z toru poza miastem. Oddajemy go do mechanik, aby ten mógł go podrasował i z samego rana tak żeby nikt nie zaważył, odstawić go na miejsce do garażu. Oczywiście później będziemy musieli wygrać wyścig. Jestem bardzo ciekawy jak była Wasza ulubiona misja w grze Mafia. Dajcie znać w komentarzach.

OldSchoolGames

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Post comment