Metal Slug 3 – kontynuacja kultowej serii

Metal Slug 3 to gra typu run & gun stworzona i wydana przez firmę SNK Corporation w roku 2000. Gra została wydana na platformy Neo-Geo jako sequel Metal Slug 2 i Metal Slug X natomiast w późniejszym czasie została ona przeniesiona na takie platformy jak PlayStation 2, Xbox, Microsoft Windows, iOS, Android, Wii, PlayStation Portable, i wiele, wiele innych. 

Fabuła to po prostu kontynuacja historii z poprzedniej części gry. Wcielamy się w postać jednego z 2 głównych bohaterów, Marco lub Tarmy, członków organizacji Peregrine Falcon Strike Force. Nasi bohaterowie, likwidując kolejne bazy złego generała Morden dowiadują się, że ich główny wróg mógł jednak przeżyć i w dalszym ciągu próbuje zdobyć władzę nad światem. Jednak to nie jedyny problem naszych bohaterów, ponieważ w niektórych zakątkach świata dochodzi do bardzo dziwnych sytuacji, których przyczyną, jak się okazuje, jest wrogo nastawiona do ziemian rasa obcych. 

Mechanika poruszania się postaci jest taka sama jak innych wersjach Metal Slug, mianowicie poruszamy się od strony lewej do prawej, zabijając naszych przeciwników i na końcu każdego poziomu zawsze znajduje się jeden boss, który z reguły jest większy i silniejszy od naszej postaci. Podczas przechodzenia każdego poziomu na naszej drodze możemy znaleźć różnego rodzaju ulepszenia broni oraz tzw. Metal Slug czołg. Dodatkowo na naszej drodze będziemy spotykać jeńców wojennych którzy w zamian za uwolnienie będą oferować nam różnego rodzaju bonusy na przykład jedzenie. Nowością w Metal Slug 3 jest rozgałęzienie ścieżki zakończenia gry. W danym momencie to gracz będzie musiał wybrać którą ścieżką chce podążać. Każda ścieżka jest zawsze inna, posiada nowe przeszkody, różną długość oraz trudność, ale zawsze prowadzi do jednego zakończenia, w którym to musimy zmierzyć się boss’em. 

Metal Slug 3 – walka z Boss’em

Metal Slug to seria gier, która raczej nigdy się nie znudzi. Gry przeniesione z automatów na większość platform zawsze znajdą wielu odbiorców. Sam do niej, wracam od czasu do czasu by po prostu zagrać w grę, która wydaje się być prostą, ale uwierzcie mi, wcale taką nie jest. Bardzo jestem ciekaw Waszych opinii, dlatego czekam na Wasze komentarze, które mam nadzieję zostawicie poniżej pod tym wpisem. A jeśli chcielibyście zagrać Metal Slug 3, to można go kupić na platformie gog.com, link do sklepu. Zapraszam was również do zapoznania się z moim ostatnim wpisem link znajdziecie dokładnie w tym miejscu.

Zródło: 1

OldSchoolGames

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Post comment