Micro Machines

Micro Machines to gra wyścigowa wyprodukowana oraz wydana w 1991 roku przez firmę Codemasters. Gra została wydana na takie platformy jak: MS-DOS, Nintendo Entertainment System, Amiga, Sega Mega Drive / Genesis, Super Nintendo Entertainment System, Game Boy, PlayStation 2 oraz wiele innych. Gracz przejmuje kontrole nad miniaturowym pojazdem i ściga się z innym przeciwnikami. Do wyboru mamy cztery rodzaje pojazdów, takie jak samochody, bolidy F1, motorówki a nawet czołgi. To, co wyróżniało ta grę to trasy, po których się ścigamy, były to na przykład: stół w kuchni, wanna w łazience lub stół bilardowy. W grze mogło ścigać się maksymalnie czterech graczy i cała rozgrywka była widziana z góry.

Micro Machines
Micro Machines

Myślę ze inspiracją do stworzenia gry były zabawki, o tej samej nazwie produkowane przez firmę Galoob w latach 80 – 90 XX wieku. Micro Machines odniosło niebywały sukces na rynku gier wideo i wcale się nie dziwie, bo gra była naprawdę przemyślana oraz wyróżniała się na tle innych gier wyścigowych. Pierwsza cześć zapoczątkowała całą serie gier z cyklu Micro Machines w kolejnych latach powstawały kolejne odsłony:

  • Micro Machines (1991)
  • Micro Machines 2: Turbo Tournament (1994)
  • Micro Machines Military (1996)
  • Micro Machines V3 (1997)
  • Micro Maniacs (2000)
  • Micro Machines V4 (2006)
  • Micro Machines World Series (2017)

Sam grałem w pierwszą odsłonę i byłem zachwycony rozgrywką oraz właśnie świetnie przygotowanymi trasami. Polecam każdemu, kto ma dość ścigania się po torach, które zna jak własną kieszeń. Dajcie znać czy graliście, a może macie „rysoraki” z serii Micro Machines?

OldSchoolGames

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Post comment