Panzer General

Panzer General to strategia oparta o system Turowy wyprodukowana i wydana w 1994 roku przez firmę Strategic Simulations Inc. Gra rozgrywa się w realiach II Wojny Światowej gdzie gracz wciela się w postać niemieckiego dowódcy sił wojskowych. Naszym zadaniem jest zdobycie większości miast i lotnisk lub ich utrzymanie. Jeśli gracz wykona pozytywnie swoje zadanie otrzymuje tzw. punkty prestiżu, które później może wykorzystać na zakup nowych jednostek lub unowocześnienie już posiadanych. Podczas rozgrywania swojej tury gracz może wydawać swoim jednostką rozmaite rozkazy, między innymi: zaatakowanie wrogich jednostek, zmianę pozycji na mapie, uzupełnienie zaopatrzenia itd.

Panzer General
Panzer General

W czasie odbywającej się walki, przede wszystkim są brane po uwagę współczynniki ataku i obrony, ukształtowanie terenu, na jakim odbywa się bitwa oraz poziom okopania się atakowanych jednostek. Po każdej bitwie współczynnik siły jednostek może się zmniejszyć, co przekłada się później na ich efektywność w kolejnych bitwach. W kampanii dla jednego gracza mieliśmy do dyspozycji kilkanaście różnych scenariuszy, przy czym naszą rozgrywkę mogliśmy rozpocząć w latach 1939, 1941 lub 1943. Gracz im szybciej pozytywnie kończył dana misję otrzymywał więcej punktów prestiżu i miał większe możliwości podczas wyboru kolejnych misji. Gra odniosła niebywały sukces na rynku, głównie ze względu na oprawę audiowizualną oraz bardzo ciekawie zaprojektowany interfejs. W przyszłości powstało wiele kontynuacji, takich jak: Panzer General II (1997), Panzer General 3D (1999), Panzer General III: Scorched Earth (2000), Panzer General: Allied Assault (2009) i Panzer General: Russian Assault (2010).

Panzer General
Panzer General

Sama gra bardzo mi się podobała. Była jedną z pierwszych gier, jakie miałem na swoim pierwszym komputerze. Bardzo dobrze ją wspominam chody mogę powiedzieć, że sama gra nie była zbyt łatwa, ale dawała ogromna frajdę, gdy już człowiek ogarnął jak ma grać. Dajcie znać w komentarzach czy i Wy graliście w Panzer General.

OldSchoolGames

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Post comment