Patron nowy gatunek survival city-builder

Odkąd SimCity zostało założone ponad 30 lat temu, City Builders zawsze stanowiło ważną część branży gier. Następnie z tradycyjnych projektów potentatów wyłoniły się różne interpretacje budowniczych miast. Te nowsze gry są bardziej skoncentrowane na przetrwaniu i wczesnej cywilizacji niż na nowoczesnych miejskich krajobrazach. W ostatnich latach, ze względu na wygnanie, a obecnie patrona, podgatunek ten był dalej rozwijany.

Aby przetrwać w świecie The Patron, musisz zostać właścicielem, w którym czynsz opłacany jest w zasobach. Będziesz rywalizować o zasoby z innymi graczami, dlatego ważne jest, aby zaplanować swoją strategię.
Patron

Opierając się na typie konstrukcji miasta survivalowego, patron wzbogacił rozgrywkę poprzez rozbudowane drzewka badań, a także wprowadził do gry i samego typu złożoną dynamikę społeczną. Na szczęście jest to standardowa i prosta funkcja wszystkich tego typu gier, a w przypadku Patrona jest to sam w sobie złożony system rozgrywki.

Patron” początkowo był podobny do innych gier tego gatunku, ale szybko wkroczył na drogę odkrywania zawiłości społeczeństwa i prawdziwego sensu funkcjonowania społeczeństwa, a nie tylko miasta pełnego robotów.

Wcielamy się w patronów tytułowych, administratorów osad, a naszym celem jest rozbudowa osady. Gra toczy się w czasie rzeczywistym. Jako patroni wydaliśmy mieszkańcom wsi rozkazy: zleciliśmy budowę budynków lub eksploatację zasobów naturalnych ukrytych na naszej ziemi. Pozyskane zasoby możemy wykorzystać do ulepszenia naszej struktury. Dzięki rozbudowanemu drzewu badań odblokowywane są nowe budynki, technologie i możliwości.

Wyjątkowość gry polega na tym, że symuluje społeczeństwo. Mieszkańcy naszego miasta są wyjątkowi, losowo generowani, a każdy z nich ma swoje poglądy, życzenia, potrzeby i priorytety. Niektórzy mieszkańcy martwią się imigracją, podczas gdy inni domagają się lepszej edukacji, opieki zdrowotnej lub niższych podatków. Mieszkańcy dzielą się na cztery grupy społeczne: rolników, robotników, biznesmenów i szlachtę. Mieszkańcy w naszej osadzie, należący do zróżnicowanych grup społecznych mają różne kwalifikacje, a co za tym idzie mogą wykonywać inne zawody zawody. Kluczem do sukcesu jest utrzymanie dobrych relacji z każdą grupą. W przeciwnym razie ludzie zaczną opuszczać nasze miasto lub wszcząć zamieszki przeciwko władzom.

Aby przetrwać w świecie The Patron, musisz zostać właścicielem, w którym czynsz opłacany jest w zasobach. Będziesz rywalizować o zasoby z innymi graczami, dlatego ważne jest, aby zaplanować swoją strategię.
Patron

Jako sponsor każda decyzja, którą podejmiesz, będzie różnie odbierana przez różne grupy społeczne. Będziesz potrzebował prawdziwego talentu politycznego, aby zrównoważyć subtelne kwestie religii, imigracji, lojalności, ubóstwa… Cokolwiek zrobisz, może to prowadzić do nieprzewidzianych konsekwencji w nadchodzących latach.

CHARAKTERYSTYKA GRY

Survivalowy city-builder z unikatowym systemem dynamiki społecznej

 • Zbieraj i produkuj zasoby
 • Twórz zrównoważone łańcuchy produkcyjne
 • Rozbuduj swoją osadę w dobrze prosperujące miasto, wznosząc i ulepszając budynki
 • Zarządzaj swoimi ludźmi i kieruj ich w stronę potrzebnych profesji
 • Zmierz się z problemami społecznymi, takimi jak: konflikty klasowe, imigracja, religia, zdrowie, bezpieczeństwo, lojalność…
 • Zaplanuj rozwój poprzez rozbudowane drzewo badań i odblokuj technologie, strategie i ulepszenia
 • Zaplanuj produkcję i handel zagraniczny, aby wesprzeć gospodarkę w trudnych czasach

MINIMALNE WYMAGANIA SYSTEMOWE

 • Wymaga 64-bitowego procesora i systemu operacyjnego
 • System operacyjny: Windows® 10 (64-bit)
 • Procesor: Intel® Core i5-3470 or AMD Ryzen 3 1200
 • Pamięć: 8 GB RAM
 • Karta graficzna: GeForce GTX 1050 3 GB or AMD Radeon™ RX 560 4 GB
 • DirectX: Wersja 11
 • Miejsce na dysku: 10 GB dostępnej przestrzeni
 • Karta dźwiękowa: DirectX compatible sound card

OldSchoolGames

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Post comment