Resident Evil

Resident Evil gra z gatunku survival horror wyprodukowana przez firmę Capcom i wydana również przez firmę Capcom w roku 1996 na PlayStation. W Europie wersja na komputery PC została wydana przez firmę Virgin Interactive (12.09.1997). Fabuła całej gry rozgrywa się w roku 1998. Specjalny oddział Sekcji Bravo STARS zostaje wysłany w góry Arklay, aby wyjaśnić serię niewyjaśnionych morderstw, do których dochodziło w tym rejonie. Gdy jednak i ten oddział do zadań specjalnych znika w niewyjaśnionych okolicznościach do akcji zostaje wysłana druga część oddziału Bravo. Po przylocie na miejsce odnajdują wrak śmigłowca oraz rozczłonkowane ciała swoich kolegów. To nie koniec niespodzianek, ponieważ zostają zaatakowani przez grupę Cerbersów, psów, które zostały zainfekowane T-virusem. Część oddział przeżywa i dociera do tajemniczej posiadłości, która na pierwsze wrażenie wygląda na opuszczoną. Co wydarzyło się później…? To zostawiam już Wam do sprawdzenia.

Resident Evil

Jeśli chodzi o rozgrywkę. Gra posiada dwa poziomy trudności, które są uzależnione, od tego jaką postacią będziemy grać. Jest to bardzo ciekawe rozwiązanie i nietypowe. Do dyspozycji mamy dwie postacie:

  • Jill Valentine, która posiada osiem slotów w ekwipunku, sporą ilość amunicji na starcie, ale za to jest bardziej podatna na ataki wrogów.
  • Chris Redfielda posiada tylko sześć slotów w ekwipunku, mniejszą ilość amunicji na starcie. Zadaje większe obrażenia z broni palnej, posiada większą odporność na ataki potworów oraz bardzo ograniczone możliwości zapisu gry.

Tło w grze jest dwuwymiarowe, natomiast sama postać jest obiektem trójwymiarowym, co przy odpowiednim ustawieniu kamer w samej grze sprawia efekt trójwymiaru. Podobne zastosowanie mieliśmy w grze Alone in the Dark. W grze głównie walczyliśmy z zombi i rozwiązywaliśmy różnego rodzaju zagadki. Popularność gry doprowadziła do jej kontynuacji w postaci np.:

  • Resident Evil 2,
  • Resident Evil 3: Nemesis,
  • Resident Evil 4,
  • Resident Evil 5),
Resident Evil

W 2001 roku doczekaliśmy nawet ekranizacji tej kultowej gry w postaci pełnometrażowego filmu pod tym samy tytułem, gdzie główną role odegrała Milla Jovovich. Dla mnie osobiście cała seria gier Resident Evil to prawdziwy fenomen. Myślę, że każdy szanujący się grać na pewno zetknął się kiedyś z tym tytułem. Ja przegrałem naprawdę kilkadziesiąt godzin siedzą w ciemnym pokoju i zabijając zombi. Były również momenty strachu, ale w końcu to horror. Polecam z całego serca, jeśli ktoś nie grał. Dajcie znać w komentarzach jak Wy wspominacie ten tytuł.

OldSchoolGames

Share

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Post comment