SimCity

SimCity to symulator budowy miasta wyprodukowany i wydany w 1989 roku przez firmę Maxis. Gra w pierwotnej formie została wydana najpierw na takie platformy jak Amiga oraz Mac, natomiast dopiero kilka miesięcy później przeniesiono ją na komputery PC. Dla firmy MaxisSimCity było pierwszym tak ogromnym projektem, który przyniósł sławę całej serii. 

Gracz wciela się w postać burmistrza, którego zadaniem jest zaprojektowanie i rozbudowanie miasta na wcześniej wybranym terenie. W zależności jaki poziom trudności wybierze grać to z takim budżetem zaczynamy naszą przygodę (na poziomie łatwym dostajemy 20K). Jako burmistrz musimy budować osiedla dla naszych mieszkańców, fabryki, które zapewnią im prace oraz tereny pod handel. Nasi mieszkańcy są stosunkowo wybredni i będziemy musieli spełniać ich zachcianki oraz prośby takie jak np. zapewnienie bezpieczeństwa, ochrona środowiska itd.

Oprócz budynków musimy rozbudować całą siatkę infrastruktury komunikacyjnej (drogi, autostrady), rozmieścić elektrownie i doprowadzić prąd do mieszkań czy też zaprojektować sieć wodociągów. Jeśli znudzi nam się budowa całego miasta od podstaw, to możemy rozpocząć jeden z wcześniej przygotowanych scenariuszy gdzie mamy ściśle określone cele, które musimy wykonać.  

Gra doczekała się swoich następców w postaci kolejnych sequeli, takich jak:  

  • SimCity 2000 (1993),  
  • SimCity 3000 (1999),  
  • SimCity 4 (2003),  
  • SimCity DS (2007), 
  • SimCity: Społeczności (2007), 
  • SimCity (2013) 

SimCity była dla mnie najbardziej ogrywaną grą w jaką grałem w życiu. Możliwość stworzenia swojego własnego miasta była czymś wspaniałym. Budowanie osiedli, patrzenie jak całe miasto rośnie, nawało człowieka dumą. Gra jak na lata 90 była naprawdę dobrze wykonana i w oczach krytyków również została ciepło przyjęta. W roku 2008 kod gry został uwolniony na licencji GPL pod nazwą Micropolis. Osobiście nie wyobrażam sobie że ktoś nie grał w tą grę. Dajcie znać w komentarzach jakie największe miasto udało wam się zrobić.

Źródło: 1

OldSchoolGames

Share

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Post comment