Star Wars: Dark Forces

Star Wars: Dark Forces to gra z gatunku strzelanek pierwszoosobowych wyprodukowana i wydana przez firmę LucasArts w roku 1995. Początkowo została wydana na platformy Windows oraz na komputery Macintoch, a w 1996 roku przeniesiono ją na konsole PlayStation. Gra jest osadzona w fikcyjnym świecie Gwiezdnych Wojen i rozpoczyna serię Jedi Knight.
Star Wars: Dark Forces. Walka z żołnierzem Imperium
Star Wars: Dark Forces

Gracz wciela się w postać najemnika Kyle’a Katarna zatrudnionego przez Rebeliantów. Jego historia nie zaczyna się zbyt dobrze. Przed przystąpieniem do akademii uczył się na mechanika na gospodarstwie swoich rodziców. Gdy wstąpił do akademii przyszła do niego straszna wiadomość o śmierci jego rodziców, rzekomo zabitych przez rebeliantów. Wściekły Kyle przystąpił do Imperium, aby zemścić się na zabójcach jego rodziców. Gdy przebywał w armii Imperium poznał Jana Orsa, która okazała się podwójnym agentem rebeliantów. Jana odkrywa prawdziwe informacje na temat śmierci rodziców Kyla, okazuje się, że rodzice zostali zamordowani z rąk Imperium. Jana zostaje zdemaskowana i trafia do niewoli, jednak nie spędza tam za wiele czasu, gdyż Kyla pomaga jej się wydostać. Cała ta sytuacja powoduje, że Kyle staje się najemnikiem na usługach Rebelii.

Star Wars: Dark Forces
Star Wars: Dark Forces

Nie będę wam streszczał całej historii, czas na trochę technicznych aspektów związanych z Star Wars: Dark Forces. Moim zdaniem to co najważniejsze to przygotowany całkowicie od podstaw nowy silnik o nazwie Jedi. Silnik został specjalnie przygotowany do tej gry i wprowadzał wiele nowych funkcji, których nie posiadały inne strzelanki. Jedną z nich są na przykład wielopiętrowe poziomy. Kolejną ciekawą mechaniką jak na tamte czasy była możliwość przesuwania kamery w górę i w dół co dawało nam możliwość strzelania do przeciwników na wyższych piętrach. Twórcy silnika Jedi poszli dalej, dzięki czemu mogliśmy zobaczyć na ekranie naszych PC’ów efekty atmosferyczne, takie jak mgła czy zamglenia. Graficznie gra była całkiem ładna, animowane tekstury oraz obiekty trójwymiarowe był na całkiem dobrym poziomie. Dobra może teraz trochę o tym czym mogliśmy walczyć. Do dyspozycji mieliśmy aż dziesięć różnych rodzajów broni, dzięki czemu mogliśmy stanąć do wali przeciwko dwudziestce różnych wrogów takich jak: Imperialny Szturmowiec, Oficer cesarski, Mroczni żołnierze czy Smok Kell. Aby pokonać całą grę i poznać dalsze losy naszego bohatera, musimy wykonać 14 misji osadzonych w świecie StarWars.

Star Wars: Dark Forces to jedna z tych gier, którą wspominam najlepiej ze swojego dzieciństwa. Wtedy to właśnie poznawałem wspaniały świat Gwiezdnych Wojen i rycerzy Jedi. Ze względu na świetną fabułę od czasu do czasu wracam do niej oraz polecam i Wam, jeśli jeszcze nie graliście. Dzięki portalowi GOG możecie w nią zagrać, link dam Wam na dole artykułu. Serdecznie polecam wszystkim fanom Star Wars. Dajcie znać, czy graliście w Star Wars: Dark Forces i jakie są Wasze opinie na temat tej gry.

Link do gry na GOG.com

https://www.gog.com/game/star_wars_dark_forces

OldSchoolGames

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Post comment