The Legend of Zelda

The Legend of Zelda to gra przygodowa wyprodukowana i wydana przez firmę Nintendo w roku 1986. Pierwotnie tytuł został najpierw wydany w Japonii natomiast dopiero rok po premierze gra została udostępniona w Ameryce Północnej oraz Europie. Pierwsza „Zelda” okazała się ogromnym sukcesem i zapoczątkowała całą serię gier.

Na początku gry dowiadujemy się od czego tak dokładnie rozpoczyna się cała historia. Mianowicie w małym królestwie w krainie Hyrule panuje totalny chaos, który został wywołany przez armię księcia ciemności Ganon’a. Pragnie on zdobyć jeden z trzech artefaktów, które razem dają ogromną siłę oraz moc. Księżniczka tego małego królestwa o imieniu Zelda pragnie za wszelką cenę przeszkodzić najeźdźcy i dzieli jeden z trzech artefaktów na osiem części, po czym zostaje porwana przez księcia ciemności.

The Legend of Zelda

Jednak przed samym porwaniem prosi swoją służącą o to by odnalazła kogoś tak odważnego by uratował ją oraz królestwo przed zgubą. Posłuszna służąca wędrując po królestwie natyka się na oddział Ganona. Z opresji ratuję ją młody chłopak o imieniu Link. Po wysłuchaniu historii przekazanej mu przez Impę postanawia pomóc. I tak rozpoczyna się nasza przygoda.

Gra jest typową przygodową grą akcji zawierającą elementy RPG. To co jest ciekawe w The Legend of Zelda to na pewno ogromny świat, po którym porusza się nasz bohater. Wędrujemy po górach, lasach, zwiedzamy lochy i podziemia w poszukiwaniu zagubionych części artefaktu. Link, czyli nasz bohater na samym początku uzbrojony jest w miecz i małą tarczę.

Co ciekawe Link może rzucać mieczem w przeciwników, ale tylko wtedy gdy jest w pełni sił.  Oczywiście w późniejszym czasie będziemy mogli uzupełniać swój ekwipunek u napotykanych handlarzy. Główny bohater posiada również ograniczoną ilość punktów życia w postaci serduszek, które może uzupełniać po zabiciu swoich przeciwników lub po wypiciu mikstury zdrowia. Gracz widzi swojego bohatera z góry, a ekran porusza się wraz z ruchami samego Linka.

The Legend of Zelda odniosła kolosalny sukces na rynku gier wideo, co przełożyło się na sprzedaż ponad 6,5 miliona egzemplarzy. Osobiście grałem w Zeldę dopiero na konsoli Switch i powiem że gierka wciągnęła mnie na całego. Chciałbym wrócić do korzeni i zagrać w pierwszą odsłonę tej kultowej gry wideo. Dajcie znać w komentarzach czy wy graliście w dzieciństwie w Zelde. Czekam na Wasze wiadomości.

OldSchoolGames

Share

8 komentarzy

  1. Nie znam się na grach, bo zwyczajnie nie gram w gry. Wolę dobrą książkę. Ale wydaje się dość ciekawa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Post comment