The Secret of Monkey Island

The Secret of Monkey Island to gra komputerowa typu point-and-click wyprodukowana i wydana przez firmę Lucasfilm Games w roku 1990. Gra została stworzona w oparciu o silnik SCUMM, który powstał przy tworzeniu gry Maniac Mansion i został wykorzystamy również w innych tytułach firmy Lucasfilm Games. Pierwotnie gra została wydana na platformy Atari ST, Mac oraz PC.  

Gracz wciela się w postać młodzieńca o imieniu Guybrusha Threepwooda, który jest ambitnym, i aktywnym człowiekiem chcącym za wszelką cenę zostać piratem. W tym celu udaje się na wyspę Melee gdzie dowiaduje się od przywódcy piratów, że aby zostać jednym z kamratów musi zostać poddany trzem próbom. Pierwszą z nich jest pojedynek z mistrzynią miecza Carlą, następnie musi odnaleźć zakopany skarb oraz okraść rezydencję gubernatora. Podczas swojej przygody, gdy wykonywał powierzone mu zadania na swojej drodze spotyka Elaine Marley, w której się zakochuje ze wzajemnością. Jednak ich szczęście nie trwa zbyt długo, ponieważ wyspę najeżdża znany i okrutny pirat o imieniu LeChuck, który porywa ukochana naszego bohatera. Guybrush postanawia odbić miłość swojego życia, dlatego kupuje statek oraz kompletuje załogę i wyrusza na wyspę Monkey Island. 

The Secret of Monkey Island jest grą 2D przedstawianą z perspektywy trzeciej osoby. Gracz komunikuje się za pomocą interfejsu “wskaż i kliknij” przy pomocy myszki. Gra zawierała bardzo “charakterystyczne” poczucie humoru co przyciągało graczy. W 2009 roku gra doczekała się remaku wydanego pod tym samy tytułem.  

Osobiście nie grałem w nią, ale myślę, że kupię sobie odświeżona wersję z 2009 roku. Dajcie znać w komentarzach jak Wy wspominacie The Secret of Monkey Island. Czekam na Wasze komentarze, a jeśli chcecie przeżyć przygody Guybrusha Threepwooda to grę możecie kupić na portalu GOG.com, link daje Wam poniżej. 

Grę możesz kupić tutaj: https://www.gog.com/game/the_secret_of_monkey_island_special_edition

OldSchoolGames

Share

7 komentarzy

  1. W dzieciństwie chętnie grałem w podobne gry – wówczas, wszystko nabierało zupełnie innej rangi. Dziś nie wiem czy bym do tego wrócił.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Post comment