Turrican

Turrican to gra platformowa wyprodukowana i wydana w 1990 roku przez niemiecką firmę Rainbow Arts. Pierwotnie gra została stworzona na Commodore64, lecz później została również przeniesiona na inne platformy takie jak: Amiga, Atari ST, Amstrad CPC, ZX Spectrum, Sega Mega Drive itd.

Fabuła opiera się o historie panowania potwora o imieniu Morgul, który rządził ze swojego królestwa siejąc postrach wśród ludzkości, sprowadzając na ludzi same trwogi oraz koszmary. W końcu znalazł się śmiałek na tyle odważny i nieustraszony by stawić czoło oprawcy, miał na imię Develon. Udało mu się pokonać Morgula i wygnać go do innego wymiaru. Jednak sielanka ludzkości nie trwała długo, ponieważ strach i niepokój znów powrócił w umysły ludzi, a Morgulowi udało się powrócić na tron swojego zamku. Tym razem śmiałkiem, który postanowił pokonać potwora jest Turrican, w którego postać wciela się gracz i razem ruszają by pokonać czyhające w zamku zło.

Turrican
Turrican

Turrican swoją postacią i wyglądem bardzo podobna jest choćby do gry Contra, którą wszyscy doskonale znają i kochają do niej wracać. Jak już wcześniej wspomniałem wcielamy się w postać tytułowego bohatera i mamy do przejścia aż 13 poziomów, gdzie spotkamy 50 różnych przeciwników oraz będziemy musieli pokonać 8 bossów. Gra nie jest do końca liniowa więc można niektóre przeszkody pokonać na kilka różnych sposobów. Podobnie jak w grze Contra nasze wyposażenie będziemy ulepszać podczas eksplorowania poziomów. Dodatkowym utrudnieniem jest to, że na przejście każdego poziomu mamy określony limit czasu, więc jeśli nie przejdziemy poziomu do końca w wyznaczonym czasie niestety tracimy życie, a mamy ich na starcie gry tylko 3.

Gry platformowe zawsze cieszyły się dużą grywalnością, potrafią czasami doprowadzić gracza do szewskiej pasji, ale nikt nie mówił, że będzie łatwo. Turrican wydaje się być świetną grą, o ciekawej fabule oraz umiarkowanym stopniu trudności. Niestety dopiero niedawno udało mi się w nią zagrać i na pierwszy raz całkiem mi się spodobała (być może to przez to, że uwielbiałem grać w Contre). Dajcie znać w komentarzach co Wy sądzicie o niej.

OldSchoolGames

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Post comment