Zostań najlepszym pilotem w Wings of Fury

Wings of Fury to przewijana strzelanka z elementami symulatora lotu bojowego, napisana przez Steve’a Waldo dla Apple II i wydana przez Broderbund w 1987 roku. Gracz wciela się w pilota amerykańskiego samolotu F6F Hellcat podczas II wojny światowej, będącego na pokładzie USS Wasp na Pacyfiku. Został wydany dla X68000 w 1989 roku, a dla Amstrada CPC, Commodore 64, Amigi i MS-DOS w 1990 roku. Wersja na Game Boy Color została wydana w 1999 roku.

Krótka historia przedstawiona w grze. Jest rok 1944 i świat jest w stanie wojny. Europa płonie pod konfliktem, który pochłania ją jak płomienie piekielne, pozostawiając ścieżkę zniszczenia gdziekolwiek się znajdziesz. Daleki Wschód również jest pożerany przez walkę o dominację.

Na Pacyfiku Alianci mierzą się z wrogiem, który posiada wielkie umiejętności i niesłabnącą determinację. Podczas gdy szala zwycięstwa przesuwa się na korzyść aliantów, wróg walczy coraz bardziej desperacko starając się utrzymać przyczółki zdobyte wcześniej podczas wojny.

Wings of Fury
Wings of Fury

Jednak zarówno na morzu, jak i w powietrzu, US Navy okazuje się za mocnym graczem dla swoich przeciwników. Jednym z powodów tego jest niesamowita siła uderzenia Sił Powietrznych Marynarki Wojennej. Dowództwo Marynarki Wojennej spostrzega, że w powietrzu znajduje się, jeden z samolotów, który wydaje się prowadzić walkę o zwycięstwo aliantów: potężny F6F Hellcat!

Hellcat jest niesamowicie mocny i wytrzymały, prawdziwy koń roboczy zdolny do przenoszenia bomb, rakiet i torped. Potrafi wymanewrować najlepsze samoloty myśliwskie wroga, Hellcat ustanowił jeden z najlepszych wyników w stosunku zabitych do strat w czasie wojny. Teraz masz okazję latać swoim własnym Hellcatem. Będziesz przydzielony do zapewnienia wsparcia lotniczego dla USS Wasp.

Ten lotniskowiec został poważnie uszkodzony i musi bezpiecznie wrócić do portu. W tej niebezpiecznej podróży musisz bronić lotniskowca przed torpedami bombowców, wypędzić wroga z twierdz na wyspie, zatopić wrogie statki, które znajdują się na drodze do portu macierzystego. Wsiadając do kokpitu, stajesz w obliczu ogromnej odpowiedzialności. Los uszkodzonego statku i wszystkich ludzi na pokładzie jest oddany w Twoje doświadczone ręce.

Gdy oficer sygnalizacyjny daje ci zielone światło, dajesz swojej maszynie pełną moc i wzbijasz się w niebo. Zaledwie kilka minut po starcie dostrzegasz pierwszą oznakę kłopotów: para wrogich myśliwców nacierających w Twoim kierunku…

Wings of Fury
Wings of Fury

Ta gra jest strzelanką z poziomym przewijaniem, której akcja toczy się w wielu misjach II wojny światowej. W każdej misji gracz musi chronić lotniskowiec przed japońskimi samolotami. Celem jest pokonanie Japończyków poprzez niszczenie wrogich bunkrów, wieżyczek i koszar na szeregu wysp oraz zabijanie wrogich żołnierzy bombami lub karabinami maszynowymi.

Oprócz karabinów maszynowych, samolot posiada ograniczoną liczbę bomb, rakiet i torped. W niektórych misjach gracze muszą także zatapiać japońskie okręty, takie jak niszczyciele, pancerniki i lotniskowce. Gracze mają ograniczoną ilość paliwa i amunicji, którą można uzupełnić po powrocie na lotniskowiec.

Samolot gracza może zostać zniszczony przez nagromadzone obrażenia od ognia wroga lub uderzenie o ziemie. W Japońskiej wersji komputera domowego Sharp X86000 wydanego przez Brøderbund Japan Inc. gracz wciela się w postać Japońskiego pilota, dla którego to Ameryka jest wrogiem.

Źródło: Wikipedia

Zapraszam również do poprzedniego artykułu: The Neverhood najbardziej niedoceniona gra?

OldSchoolGames

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Post comment