...

Zostań szefem pizzerii dzięki Pizza Connection

Pizza Tycoon (znana również jako Pizza Connection w Europie) to ekonomiczna gra wideo, która została zaprojektowana w 1994 roku przez niemiecką firmę Cyber​​​​​​netic Corporation i wydana przez Software 2000, natomiast ponownie wydała ją firma Assemble Entertainment w 2017 roku.

Pizza Connection
Pizza Connection

Gracz wciela się w postać kierownika pizzerii w jednym z miast w Europie lub Stanach Zjednoczonych. Gra daje bardzo wiele możliwości np. mam do wyboru ponad 30 różnych postaci, możemy tworzyć własną pizzę, organizować konkursy kulinarne oraz modyfikować ekspozycje restauracji oraz kuchni.

Gracze mogą posiłkować się lokalną mafią do niszczenia konkurencyjnych restauracji lub czerpać zyski z działalności przestępczej, takiej jak przemyt broni i narkotyków.

Gra przedstawia zabawne poczucie humoru dzięki kreskówkowej grafice, wiadomościom z gry i animowanym twarzom interaktywnych postaci. Styl graficzny oryginalnej wersji europejskiej („Pizza Connection”) jest bardzo podobny do stylu amerykańskiego artysty i rysownika Dona Martina.

Ze względu na problemy z prawami autorskimi, przystosowana na rynek amerykański wersja Microprose („Pizza Tycoon”) trzymała się z daleka od tego stylu, a nowo powstałe postacie wzorowano na takich postaciach jak Richard Nixon, Ronald Reagan i Lenin.

Pizza Connection
Pizza Connection

Po pojawieniu się Pizza Connection, powstały również takie gry jak Pizza Syndicate i Pizza Connection 2 opracowane przez Software 2000, natomiast Pizza Connection 3, została stworzona już przez Gentlymad Studios w 2018 roku.

Minimalne wymagania systemowe:

System: Windows XP / Vista / 7 / 8 / 10

Procesor: 1.8 GHz

Pamięć: 512 MB RAM

Karta graficzna: 3D graphics card compatible with DirectX 7 (compatible with DirectX 9 recommended)

Dysk twardy: 1GB available space

Grę możecie zakupić na portalu Gog.com, daje Wam link: Pizza Connection

Zapraszam również do mojego poprzedniego artykułu: Tony Hawk’s Pro Skater początek uniwersum

OldSchoolGames

Share

5 komentarzy

  1. Nie miałem przyjemności z tą grą, ale z kilkoma innymi „kuchennym” już tak. Często to nie tylko ekonomia, ale i solidna porcja dobrego humoru. 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Post comment

Optimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.